Člověk ve zvířeti, zvíře v člověku.

premiéra: 19.4.2018
režie: Ondřej Havelka
stopáž: 100 min.

Film vznikl na motivy románu Miloše Urbana (vítěze ceny Magnesia litera za nejlepší prózu roku 2001).

Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny ve filmu Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli hastrmana vznikl na motivy oceňovaného románu Miloše Urbana.

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní.

Baron se vrací se svým sluhou z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves a farář Fidelius. Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Film vznikl na motivy románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou.

Příběh je vyprávěn s jemnou nadsázkou a ironickým humorem. Syrový a zemitý folklor české vesnice umocněný pohanskou mystikou.

producent: Čestmír Kopecký
výrobce: První veřejnoprávní s.r.o.
koproducenti: Česká televize, Barrandov Studio a.s.
podpora: Státní fond kinematografie
distributor: CinemArt a.s.